www.varchev.com

3 стратегии за това как и кога да излезем от пазара

Trading Room

Рейтинг:

12345
Loading...

Когато си мислите, че е време да купите го обмислете добре. Не се фокусирайте само върху това да влезете в сделка, но и за това как ще излезете от нея. Това е едно от най-важните неща за спасяването на капитала Ви и лимитиране на загубите. С други думи, ако умеете да излизате правилно от една сделка това ще Ви помогне да натрупате достатъчно капитал за следващата си по-голяма сделка.

Много трейдъри използват комбинация от индикатори и анализи, за да им помогнат да формулират своите стратегии за излизане. По този начин те се стремят да идентифицират нивото, на което да ликвидират позицията си, и се стремят да използват техниката, за да им помогне да затворят сделката си. Например един трейдър може да използва технически анализ, за да определи кога да излезе от сделката, след което да използва стоп поръчка, която може да задейства SELL позиция, когато цената достигне това ниво.

Но за да работите с технически анализ, имате нужда от обща философия. Някои трейдъри са по-аналитични. Някои от тях са практични. Някои от тях са рискови. Това е естествено, тъй като има различни видове инвеститори с различни подходи.

Ето три изходни стратегии, които могат да Ви помогнат да разберете кога е най-добре да излезем от сделка:

1. Намерете зоните на подкрепа и съпротива:

Един от подходите за изграждане на стратегия за излизане е използването на технически анализ, за да се определят линиите на тренда въз основа на цената назад в историята. С тази информация, трейдърите могат да открият зоните на подкрепа и съпротива, които могат да бъдат потенциални точки за влизане и излизане от пазара. Можете да мислите за тези зони като под и таван.

Зоната на съпротива е ценова зона, в която цената на инструмента може да пада и да се повишава многократно, без да видим пробив до нови висоти. Цена, която достига зона на съпротива, може да консолидира там за продължителен период от време, ако възходящият импулс не може да изтласка цената през тази зона. В противен случай, ако инструментът пробие зоната на съпротива, може да започне нов бичи тренд и след това зоната на съпротива да стане подкрепа.

Зоната на подкрепа е ценова зона, в която инструментите могат да се връщат многократно, без да падат под нея. Подобно на зоните на съпротива, подкрепата действа като пречка за нови по- ниски стойности. Ако цената падне под зоната на подкрепа, може да започне нова низходяща тенденция, а зоната на подкрепа става съпротива.

2. Оставете печалбите си да растат:

Друга стратегия за излизане от пазара: оставете печалбите да нарастват и намалете загубите. Това може да се окаже неподходящо за някои трейдъри, чийто инстинкт казва, че трябва бързо да се излезе от позиция, която е направила добър profit. Тези инвеститори не искат пазарът да се обърне бързо срещу тях. Също така, някои от тях продължават да губят с надеждата, че цената ще се възстанови. Хората обичат да печелят, а не обичат да губят. Така че, те бързо се измъкват от печелившите позиции.

Разбира се, не винаги инструмент с възходящ тренд трябва да се срине. Някои продължават да се изкачват. И може би знаете твърде добре, че някои позиции не се възстановяват (всъщност те дори могат да се влошат във времето). Ето защо може да помислите за обратния подход към философията за бързи печалби / загуба: нека вашите печалби да растат и намалете загубите си бързо. Тази стратегия за излизане от пазара посочва, че позицията трябва да се пази, когато е печеливша и да се затвори бързо, когато тръгне на зле.

3. Вземете част от печалбата и оставете позицията да се развива:

Има един стар израз, " Няма да станете по-беди, ако вземете печалбата си." Имайте предвид, че не е задължително да приберете цялата печалба. Вместо това можете да затворите част от позицията и да оставите останалата част да се развива във времето.

Например притежавате 1000 акции. Можете да продадете 200 и да оставите останалите 800 да направят допълнителен profit или просто да затворите на по-малка загуба, ако позицията не въври във вашата посока.

Източник: Bloomberg Finance L.P.


 Trader Aleksandar Kumanov

Прочети още:

БЕШЕ ЛИ ВИ ПОЛЕЗЕН ТОЗИ ПОСТ?
Ако смятате, че с нещо можем да подобрим тази секция,
моля коментирайте. Мнението Ви е важно.

ПОСЪВЕТВАЙТЕ НИ
ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Всякакви новини, мнения, изследвания, проучвания, данни или всяка друга информация, съдържаща се в този сайт се предоставят като общ пазарен коментар и не представлява инвестиционен или трейдинг съвет. Варчев Финанс не носи отговорност за изгубени средства или пропуснати ползи, които могат да възникнат пряко или косвено от използването или уповаването на тази информация. Варчев Финанс ЕООД може да предостави информация, цитати, препратки и линкове към или от други сайтове, блогове и други източници на икономическа и пазарна информация, като образователна услуга на своите клиенти и потенциални клиенти и не подкрепя становища, мнения или препоръки на тези сайтове, блогове или други източници на информация.
Варчев Финанс

Лондон


25 Canada Square, Level 33,
office 50, Canary Wharf
London, E14 5LQ
+44 20 3608 6256

Варна


МОЛ Варна ет.4,
бул "Владислав Варненчик" 186

(052) 631 000, 634 040

София


бул. "Патриарх Евтимий" 98


(02) 954 51 15, 953 15 51

Универсални номера

Директна връзка с дилър - 0700 17 600    Varchev Exchange - 0700 115 44

Варчев Финанс ЕООД е лицензирана и регулирана от Комисията за Финансов Надзор – София, България: Лиценз брой РГ-03-02-05/15.03.2006г.

Варчев Финанс ЕООД е регистрирана в FCA (FINANCIAL CONDUCT AUTHORITY) с номер на паспорт в Обединеното кралство: FCA, Обединено Кралсво – регистрационен номер: 494 045, което позволява предлагане на финансови услуги на територията на Обединеното кралство.

Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва устава на европейска директива MiFID (Пазари на финансови инструменти). за насочване, увеличаване на ЕФЕКТИВНОСТТА, прозрачност и еднаквост на финансовите инструменти.
Варчев Финанс ЕООД стриктно спазва Решение №918-ИП/30.07.2019 на Комисия за Финансов Надзор. Повече информация може да намерите тук.

Информацията в този сайт не е предназначена за разпространение или използване от което и да е лице в която и да е страна или юрисдикция, когато такова разпространение или употреба би противоречало на местното законодателство или регулиране.


Предупреждение за риск:

ДЗР са сложни инструменти и носят висок риск от бърза загуба на средства в резултат на ливъридж. 63,41% от сметките на инвеститорите на дребно губят пари, когато търгуват ДЗР с този доставчик. Помислете дали разбирате как функционират ДЗР и дали можете да си позволите да поемате високия риск от загуба на парите си.

chat with dealer
chat with dealer
Политиката за поверителност и защита на личните данни